http://www.google.com.ua


Система Google крім засобів пошуку на веб-сторінках надає функції для пошуку інформації у файлах формату PDF та інших форматів, відмінних від HTML, а також серед зображень. Унікальність цієї системи полягає у тому, що вона дозволяє відкривати не лише знайдені сторінки, а й їхні копії з бази даних Google, завдяки чому переглядати можна навіть недо¬ступні в цей момент документи.
Система Google пропонує окремі сайти для багатьох країн та регіонів, які за інтерфейсом майже не відрізняються від головного. Звісно, є й український варіант (http://www.google.com.ua/), який розглядатиметься далі.  
Стартова сторінка Google
На головній сторінці сайту Google ви не побачите нічого зайвого, і це також сприяє популярності служби.
Для пошуку сторінок, що містять певний фрагмент тексту, в єдине поле на головній сторінці слід увести потрібні слова, а потім натиснути клавішу Enter або клацнути кнопку Пошук Google.
Над полем пошуку розташовані посилання для вибору бази даних, у якій виконуватиметься пошук, зокрема: • Веб(вибрана за умовчанням) — основна база даних Google;
• Зображення — одна з найбільших в Інтернеті база даних зображень;
• Групи — інтерактивні онлайнові середовища — групи Google;
• Блоги — база даних, що забезпечує пошук у блогах.
Праворуч на сторінці розташовано ще три посилання:
• Складний пошук — вибір додаткових параметрів пошуку;
• Налаштування — настроювання пошукового сервера відповідно до впо добань користувача;
• Мовні інструменти — мовне настроювання системи Google.
Головна українська сторінка пошукової служби Google  
Правила формулювання умов пошуку в Google
У системі Google діє кілька правил формулювання умов пошуку, спільних для всіх пошукових систем. 
Зокрема:
• літери можна вводити в будь-якому регістрі — під час пошуку регістр не враховується;
• якщо введений текст взято в лапки, система Google шукає саме його, а якщо ні — то сторінки, що містять слова, які в ньому зустрічаються.
Як і всі потужні пошукові системи, Google обробляє складні пошукові запити, в яких використано логічні операції. Знаки цих операцій можна вводити безпосередньо в поле пошуку або задавати за допомогою спеціальних елементів керування, розміщених на сторінці складного пошуку.
Сторінки результатів
Результати пошуку за заданим критерієм система Google відображує на спеціальній сторінці. На ній, нижче панелі пошуку, виводиться рядок з інформацією про підсумки операції, де зазначено загальну кількість знайдених записів і час пошуку
Записи з погрібними відомостями можна переглянути повністю, клацнувши на заголовку, що являють собою посилання.  
  
Переглядаючи знайдені записи, варто звернути увагу на посилання Збережено на сервері, яке дає змогу переглянути кешовану (збережену в базі даних Google) копію сторінки. Якщо знайдені результати не вміщуються на одній сторінці, Google подає їх на сторінках-продовженнях. Перейти до них можна за допомогою посилань, що містяться в нижній частині сторінки результатів.