META — український пошуковий портал в інтернеті. Використовує пошукову систему власної розробки з українською, російською та англійською мовами пошуку. Зона пошуку — українські сайти та сайти, що стосуються України.

Зони пошуку

Належність сайтів до українського сегменту мережі визначається так:
  1. сайти в домені UA та піддоменах (com.ua kiev.ua тощо);
  2. українська мова сайту;
  3. хостинг на IP українських провайдерів;
  4. основна тематика сайту (будь-якою мовою) стосується України
Внаслідок певних технічних складнощів з визначенням належності сайту до України, у випадках 3-4, тобто коли сайт знаходиться в доменах першого рівня (.com, .net, .org тощо) і використовує не українську мову, бажано додавати сайт до пошуку в ручному режимі.

Мова запитів

МЕТА підтримує українську, російську та англійську морфологію.
Крім цього, діють такі оператори розширеної мови запитів
слова запиту:
Всі слова (оператор …+…) Одне зі слів (оператор …|…) Точну фразу (оператор «…») Як словосполучення (оператор {…}) Обмежити відстань між словами в N слів (оператор [n, …])

Шукати на сторінці

Тільки в заголовках (оператор title(…)) Тільки в назвах розділів документів (оператор heading(…))

Шукати тільки

В документах зі вказаного сайту (оператор site:…) Посилання на вказаний сайт (оператор link:…)
Більшістю операторів розширеного пошуку можна скористатися на сторінці розширеного пошуку 


Історія

12 листопада 1998 року в Харкові відбулося офіційне відкриття пошукової системи МЕТА. Сервер, наданий Харківським державним політехнічним університетом, був розташований на технічному майданчику провайдера «Харків-Онлайн».
З моменту старту популярність сервера зростала, і вже через півтора роки каналу Харків-Київ стало не вистачати. У травні 2000 року було ухвалено рішення про розміщення сервера в Києві. Відразу після переїзду відвідуваність пошукової системи зросла в 2 рази, з'явилися перші доходи від реклами. У вересні 2000 року було зареєстровано ТОВ «МЕТА», подана заявка на торговий знак і МЕТА стала комерційним підприємством.
У липні 2002 року якість пошукових технологій Мети була підтверджена впровадженням пошукової системи для інтернет-порталу Кабінету Міністрів України. В цей же час компанія проектує лінійку пошукових продуктів: пошукова система для сайтів siteMETA, програма для пошуку по персональному комп'ютеру diskMETA.
У січні 2003 року сервер МЕТА переходить на нову компактну адресу meta.ua. У цьому ж році починається активна підготовка до запуску нових інформаційних сервісів, що доповнюють і розширюють пошукові можливості сервера.
З грудня 2003 і протягом всього 2004 року на сервері запускаються 12 нових інформаційних розділів. Щодня в системі реєструється до сотні веб-ресурсів. Разом із зростанням відвідувачів сервера, росте і МЕТА.
У листопаді 2005 року МЕТА запускає сім нових проектів і стає порталом з найбільшим в Україні набором сервісів. Серед нового: web-пошта, чат, перекладач, онлайн-бібліотека, афіша, wap-версія Мети, а також сервіс єдиної реєстрації. Тепер на Меті можна знайти не тільки веб-сторінки, але і новини, підприємства, прайс-листи, вакансії, автомобілі, адреси на картах міст України, товари в електронних магазинах, розклади потягів, прогноз погоди, переклади іноземних слів і навіть симпатію. До кінця 2005 року до запуску готуються ще декілька проектів.
У жовтні 2006 року — українська пошукова система переходить на новий, сучасний дизайн. Новий дизайн стає новим, успішним, етапом в розвитку компанії. Разом з новим дизайном, набір вже існуючих комунікаційних сервісів, доповнили нові: сервіс мережевих щоденників, соціальна мережа українських користувачів інтернету, що допомагає в створенні ділових і особистих зв'язків, сервіс, що істотно полегшує роботу вебмастерам і власникам сайтів. А в листопаді 2006 на повну силу запрацювала система професійної інтернет-статистики в українському Інтернеті, яка відповідає світовим стандартам міжнародної рекламної асоціації IAB. Партнером компанії МЕТА в цьому проекті виступила польська компанія Stat24. Ще один унікальний сервіс — «Чумацькі перегони», — перша онлайнова рольова гра на українську тематику, в якій може взяти участь будь-який користувач Інтернету (розробник компанія «Чумацький світ»).
У квітні 2007 року новим партнером компанії стала інвестгруппа «Російські фонди» і компанія Digital Sky Technologies.
У січні 2007 року відбулося відкриття нового сервісу kino.meta.ua. Цей сервіс дає широкі можливості для авторизованих користувачів — від підписки на розклад улюблених кінотеатрів, отримання найсвіжіших новин про улюблених акторів і режисерів до різного роду настройок сервісу «під себе», а також інтеграцію з блогом і форумом. Навесні 2008 року з'являється ще два нових сервіси — соціальна мережа, яка допомагає в створенні ділових і особистих зв'язків і відеоресурс